Kontakt

AFRIKA KONTAKT
Nørrebrogade 52C, 2 sal tv.
2200 København N.

Tlf.: +45 3535 9232 (hverdage kl. 11-17) 
Eller +45 2539 6557 (til pressekontakt)

Email: info@afrika.dk Skype: sakontakt

CVR-nr.: 13729107
P-nummer: 1000614787

Bank: Merkur Andelskasse
Reg.: 8401 Konto nr.:1734096 

IBAN kontonr: DK9384010001734096
SWIFT: MEKUDK21

MobilePay: 77489

Sekretariatet

Morten Nielsen
Sekretariatsleder / Head of Secretariat, morten@afrika.dk, Mobil: 25396557

Anna Villumsen
Projektmedarbejder / Project Officer av@afrika.dk 

Marie Hagensen
Projektmedarbejder & Bogholder / Project Officer & Bookkeeper, marie@afrika.dk og regnskab@afrika.dk

Sabina Thulin 
Politik- og kampagnemedarbejder/ Policy and Campaign Officer, sabina@afrika.dk

Mathilde Goldschmidt Andersen
Kommunikationsmedarbejder og medlemsansvarlig / Communication and Members Officer, ma@afrika.dk

Praktikanter - Interns

Malene Eilersen
Projektpraktikant / Project Intern malene@afrika.dk

Jacob Lang
Politik- og kampagnepraktikant / Policy and Campaign Intern jacob@afrika.dk

Kirsten Skovlund Asmussen
Politik- og kampagnepraktikant / Policy and Campaign Intern kirsten@afrika.dk


Nyhedsbrev
Tilmeld dig og modtag Afrika Kontakts nyhedsbrev